منظور از کوهنورد چیست؟

به کسی گفته می شود که علاوه بر گذراندن دوره کارآموزی کوهپیمایی، باید دوره های سنگ نوردی را نیز طی کند و کار با ابزار فنی را نیز بلد باشد تا بتواند در مواقع لزوم از آنها استفاده کند. امروز در جهان پیشرفته، کوهنوردی پابه پای سایر ورزشها قدمهای بزرگی برداشته است. از جمله به روز کردن لوازم فنی قدیمی، هراز گاهی ابزار جدیدی را به ورزشکاران معرفی می کند که کار کردن با آنها دانش و آگاهی بیشتری را می طلبد. برای رسیدن به این هدف شرکت در کلاسها، مطالعه و مجلات مربوط و کسب اطلاعات از سایتهای اینترنتی که مشخصات و طرزکارکرد ابزارهای جدید در آنها توضیح داده میشود. کوهنورد باید عاشق باشد. کسی که عاشق شد، دست به کارهای غیر معمول می زند و صبح زود خواب را بر خود حرام کرده بعد از طی مسافتی به پای کوه رسیده و ساعتها دل به کوه می زند و در زیر آفتاب سوزان وقتی با تمام تلاش به قله رسید و طبیعت زیبا را نظاره کرد و خالق هستی را سپاس گفت و با اینکه نیروی حرکت نداشته باشد چشمش به دنبال قله دیگری بشود.
کوهنورد به کسی گفته می شود که علاوه بر اینکه جسمش آماده ورزشی سنگین است، روحش هم باید آماده امتحانی سنگین باشد یعنی وقتی مشکلی برای همنوردایش پیش می آید. کاملا باید آماده فداکاری باشد. مثلا با اینکه اوج لذت کوهنوردی در رسیدن به قله است وقتی کوهنورد احساس کند همنوردش نمی تواند به قله برسد و از نزدیکی قله تصمیم به برگشت گرفته است. به جای صعود به قله، همنورد خود را همراهی کرده و شروع به پایین آمدن می کند. داشتن اخلاق کوهنوردی یکی از بارزترین و حساسترین شاخصه های این ورزش است. یکی دیگر از مشخصه های یک کوهنورد ایناست که می شود او را از دور شناخت، زیرا کوهنورد بیشتر از خانه خود به کوهستان علاقه مند است و آنجا را استادیوم ورزشی خود می داند و به هیج وجه حاضر نیست تحریب این منابع را تحمل کند و آنجا را آلوده و کثیف ببیند، گویا شادابی خود را از شادابی کوهستان کسب می کند.

اشتراک گذاری

کاربر گرامی اگر از محتوا موجود در این صفحه خوشتان آمده است می توانید توسط دکمه های زیر آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکداین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک احتیاج دارید ؟ با ما در ارتباط باشید